Tradycja ślubnego stroju

Biała suknia podbija świat

Każdy kraj na każdym kontynencie opiera się na własnych tradycjach i kulturze wypracowanej przez wieki. Te tradycje dotyczą wielu aspektów naszego życia, sposobu bycia i sposobu ubierania się. Najbardziej przejawiają się one podczas rodzinnych uroczystości jak śluby i wesela. I właśnie „kult” sukni ślubnej jest niezwykle interesujący.

W każdym zakątku świata obowiązuje tradycyjny dla danego regionu strój ślubny dla młodej pary. W jednych krajach jest to kimono, w innych skąpe szaty w plemiennych barwach, my natomiast zakładamy białą suknię i garnitur.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że żadna inna kultura nie przejęła żadnego innego stroju ślubnego za wyjątkiem białej sukni.

Choć w Japonii tradycyjnie powinno się zakładać właśnie biało kimono, to wiele młodych dziewcząt woli ślub w stylu europejskim. Biała suknia ślubna jaką znamy od lat, zawędrowała w niemal każdy zakątek naszego globu i cieszy się rosnącą popularnością.

Biel kojarzy nam się z niewinnością, czystością, z czymś nowym i świeżym. Również dziewczynki do sakramentu pierwszej komunii zakładają białe sukienki, do złudzenia przypominające te, które w dorosłym życiu założą do ślubu. Do chrztu także ubieramy dziecko w biel.

Ta wyjątkowość ślubnych sukien, możliwość poczucia się choć przez jeden dzień jak księżniczka, nadaje tej kreacji wyjątkowości. Dzięki temu jest pożądana przez kobiety niemal na całym świecie, bez względu na ich wychowanie kulturowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *