Pan Młody – elegancki i modny

Kolorowe możliwości

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Panna młoda marzy o pięknej sukni, gdzie kiedyś w grę wchodziła jedynie biel, natomiast obecnie można wybrać w salonach kolorowe lub suknie ślubne écru. Dla pana młodego również jest o wiele więcej opcji wyboru koloru garnituru i dodatków. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór fasonów i rozmiarów by każdy mężczyzna będzie wyglądał idealnie.

Garnitur, smoking czy frak?

 

Ślubny garnitur powinien być elegancki, wizytowy. Żadne sportowe desenie nie są mile widziane. Najbardziej klasyczne  kolory, to grafit, ciemne szarości lub granat. Za najbardziej elegancki uważa się  garnitur jednorzędowy, z kamizelką, gładki, bez zbędnych deseni i z dobrej jakości wełny. Spodnie powinny być proste, nogawka spoczywa delikatnie na bucie i zakrywa obcas buta do połowy. Rękawy marynarki powinny sięgać do nadgarstka. Koszula powinna być biała z mankietami zapinanymi na spinki, a tenże mankiet powinien wystawać 1 cm poza rękaw marynarki.

Jeśli zamiast marynarki wolimy smoking, to powinien on być czarny, z klapami wyłożonymi atłasem i jedwabnymi lampasami na szwach spodni. Ważnym dodatkiem jest pas hiszpański oraz mucha. Do smokingu obowiązkowo zakładamy białą koszulę z łamanym kołnierzykiem. Jest to niezwykle elegancki strój zarówno dla pana młodego, jego taty i świadka. Warto natomiast wspomnieć, iż smoking należy nosić po zmroku.

Trzecią elegancką opcją dla pana młodego jest klasyczny czarny frak z klapami pokrytymi jedwabnym atłasem. Do tego spodnie z prostymi nogawkami, bez mankietów i z podwójnymi jedwabnymi lampasami. Do fraku zakłada się specjalną usztywnianą koszulę, muszkę oraz białe rękawiczki i białą kamizelkę.

Czego unikać?

Obecnie panuje przekonanie, iż wszystko jest dozwolone. Z nowości modowych wiele rzeczy jest eleganckich i ładnych, ale pewne kanony zawsze będą obowiązywać. A więc odpadają jasne garnitury i buty oraz lniane tkaniny czy błyszczące poliestry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *