Obdarowujemy Młodą Parę

Tradycja ślubnych prezentów

Zapewne każdy z nas otrzymując zaproszenie na ślub od razu zaczyna się zastanawiać co powinien podarować młodej parze w prezencie. Od zawsze wśród takich prezentów znajdowały się rzeczy, które miały ułatwić dobry start młodym. Zależnie od zamożności gości są to roboty kuchenne, odkurzacze, pralki, zmywarki lub tekstylia domowe. Jednak tak jak nasze czasy, tak też zmieniają się tradycje dotyczące wręczania prezentów ślubnych. No bo cóż podarować parze, która praktycznie ma już wszystko?

Jeśli wydaje nam się, że już absolutnie niczym nie jesteśmy w stanie zaskoczyć można pomyśleć nad czymś oryginalnym. Niezwykłym prezentem ślubnym może być wykupienie ciekawej wycieczki w ramach podróży poślubnej. Można też zaoferować przyszłej pannie młodej pokrycie kosztów zakupu wymarzonej sukni, w ten sposób każda bajkowa suknia ślubna będzie na wyciągnięcie ręki.

Bywają też pary, które od samego początku mają sprecyzowane jakiś prezentów oczekują od gości. Najczęściej informują o tym w zaproszeniach. Jeśli młodzi zdecydowanie wolą pieniądze, które chcą przeznaczyć na remont lub budowę, mogą taką informację zamieścić przy pomocy odpowiedniego wierszyka, np.:

Na wesele przybywajcie, o prezenty się nie martwcie,

By nie składać ich na stercie niechaj zmieszczą się w kopercie.

Zdarza się, iż młodzi nie proszą o prezenty dla siebie. Pewna para poprosiła, by goście przynieśli pluszowe misie, które później zostały przekazane dzieciom z domów dziecka. Inni proszą tylko o kwiaty, a jeszcze inni o książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *