Dodatki do ślubnej sukni

Klasycznie czy z nutką awangardy?

Najbardziej klasycznym dodatkiem ślubnym jest welon, który przeważnie szyty jest z tiulu. Wykończony cyrkoniami, koronką lub haftem, jest pięknym dopełnieniem ślubnej stylizacji.  Długość welonu z reguły dobiera się do rodzaju sukni.

Zamiast długiego welonu do sukni, jako ozdobę na głowę można wybrać wianek ze świeżych bądź sztucznych kwiatów lub fascynator, np. nieduży toczek z woalką.

Drugim, niezwykle istotnym dodatkiem, który ma ze sobą każda panna młoda jest ślubny bukiet. Od zawsze był on układany ze świeżych kwiatów, od kilku lat rośnie trend na specjalne bukiety z tworzyw sztucznych.

Bukiet ślubny, tak jak suknia panny młodej, zawsze przyciąga wzrok wszystkich gości i występuje na każdym zdjęciu. Co roku zmienia się moda na kwiaty, a także ich kolory. Florystki tworzą prawdziwe dzieła sztuki, każdy bukiet powinien być inny i równie oryginalny.

W tym roku w bukietach modne są trawy, pióra i orientalne kwiaty, natomiast kolorami przewodnimi są: biel, koral, bordo, pastelowe kolory.

Biżuteria jest takim rodzajem dodatku do ślubnej kreacji, z którym zdecydowanie lepiej nie przesadzać. Nie ma sensu nakładać na siebie tony złota, jeżeli suknia jest bogato wykończona koronkami i innymi błyszczącymi ozdobnikami. Pamiętajmy, że jeśli dekolt jest mocno zabudowany wówczas warto zrezygnować z naszyjnika, a wybrać w jego miejsce kolczyki lub bransoletkę.

Do białej sukienki idealnie pasuje srebro, natomiast suknie ślubne écru cudownie ozdobi złota biżuteria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *